Ръсъл Уестбрук отбеляза 37 точки за отбора на Оклахома Сити, който победи със 122:112 Филаделфия за осмата си поредна победа в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). По този начин Тъндър (30-20) се доближиха на две победи от Минесота в Северозападната дивизия, докато Сиксърс (24-22) останаха трети в Атлатническата.

Уестбруук вкара 6 от 20 стрелби в първото полувреме, когато получи и удар при опит за блокиране на Джоел Ембийд. Звездата на Тъндър обаче вкара 8 от 13 през второто полувреме, а към тях добави общо 14 асистенции и девет борби. Пол Джордж добави 31 точки за Оклахома, а Стивън Адамс завърши мача с дабъл-дабъл при 20 точки и 13 борби.

Ембийд отбеляза 27 точки и спечели десет борби, докато Бен Симънс се отчете с 22 пункта за отбора на Филаделфия, който изостава значително от лидерите в дивизията си Бостън (35-15) и Торонто (33-15), но води с две победи на Детройт в битката за осмата плейофна позиция на изток.

Пистънс (22-26) продължиха свободното си падане в класирането, след като допуснаха осма поредна загуба. Този път лидерът в Централната дивизия Клвиланд (29-19) победи Детройт със 121:104, като Леброн Джеймс завърши срещата с 25 точки, 14 асистенции и осем борби. Той вкара 8 от 16 стрелби от игра и 8 от 9 от линията за нарушение.

Торонто надигра със 123:111 Лос Анджелис Лейкърс, след като Фред Ванвлийт отбеляза рекордните в кариерата си 25 точки. Демар Дерозън завърши срещата с 19 пункта, а с това Раптърс прекратиха победната серия от четири мача на Лейкърс и си гарантираха второто място в Източната конференция поне до 4-и февруари. Това означава, че Дуейн Кейси ще бъде треньор на отбора на Леброн Джеймс в мача на звездите в НБА.

Хюстън (35-13) пък победи Финикс (17-33) със 113:102 и продължава да бъде втори в Западната конференция. Джеймс Хардън отбеляза 27 точки, спечели десет борби и остана на две асистенции от третия си трипъл-дабъл за сезона, с което помогна на Рокетс да победят Сънс за седми пореден път и 14-и от последните 16 срещи на тези два отбора.

Сан Антонио (33-19) е трети, след като победи Сакраменто (15-34) със 113:98. Брин Форбс записа личен рекорд за сезона с 23 точки, а Ламаркъс Олдридж и Ману Джинобили добавиха по 15 за третата поредна победа на Спърс срещу Кингс. Последните останаха без треньор във втората минута, след като Дейв Йоргер се прибра в съблекалните заради световъртеж.