Дерик Роуз отбеляза 25 точки като резерва и Реджи Бълок добави 24 при победа на Ню Йорк със 106:100 срещу ЛА Клипърс в мач от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), с което Никс сложиха край на серията си от осем поредни поражения в гостувания в "Стейпълс Сентър". Бълок вкара пет тройки срещу бившия си отбор и Ар Джей Барет добави четири за сбор от 18 точки.

Клипърс пък вкараха само 12/35 от далечно разстояние, въпреки че са най-добрият отбор по този показател в Лигата. Кауай Ленърд вкара 29 точки за ЛА, а Пол Джордж добави други 18 в последния мач на Клипърс като домакин през редовния сезон. Никс водеха с десет точки в началото на последната четвъртина, когато вкараха три поредни тройки и решиха окончателно изхода.

Антъни Дейвис пък отбеляза 42 точки и спечели 12 борби при победа на ЛА Лейкърс със 123:110 срещу Финикс. Кентавиъс Колдуел-Поул и Алекс Карузо добавиха по 17 за осакатения отбор от Лос Анджелис, който спечели едва за трети път в последните си 11 мача. Леброн Джеймс не игра за четвърти пореден път заради изкълчен глезен, а Кайл Кузма отсъстваше заради спазми в гърба. Джими Бътлър вкара 26 точки и направи 11 асистенции за победа на Маями със 130:124 срещу Бостън в битката за позиция в плейофите на Източната конференция.

Дънкан Робинсън добави 22 пункта и Бам Адебайо завърши с 20 за Хийт, които водят с два мача на Селтикс на шесто място. Тим Хардауей вкара 25 точки и Джош Ричардсън добави 20 при победата на Далас със 124:97 срещу Кливланд. Маверикс бяха принудени да довършат мача без голямата си звезда Лука Дончич, който бе изгонен директно от игра в третата четвъртина заради удар в слабините на Колин Секстън. Това се случи при борба за топката под коша на Кливланд.