Портланд спечели мача си срещу Филаделфия 76-ърс със 130:115 в двубой от редовния сезон на НБА. Срещата предложи качествен баскетбол и интересни отигравания.

В първите две части на двубоя срещата беше доста равностойна, но все пак Портланд взе крехък аванс от 3 точки, след като спечели с 27:25 и 32:32, за да се оттегли на почивка при резултат 59:56.

С решителна трета част и разлика от 15 точки Портланд натрупа сериозния аванст от 18 точки, за да си реши победата.

В четвъртата част отново двата тима играха равностойно, като дори Филанелдия спечели частта с 33:30, но в крайна сметка отстъпи на съперника.

Юсуф Нуркич беше най-добър за победителите и реализира 24 точки за успеха, отчете се с 10 борби и 4 асистенции, Деймиън Лилард добави 17 точки, 6 борби и 8 асистенции, а с по 15 точки завършиха Си Джей Макколъм и Ал Фарук Амину.

29-те точки на Бен Симънс за Филаделфия не дадоха резултат, той добави 10 асистенции и 7 борби, а сериозен партньор в трупането на точки беше и Тобиас Харис отчел се с 20 точки.