Си Джей Маккълъм вкара 20 точки, след като неговият съотборник Деймиан Лилард днес не се представи на обичайното ниво, но все пак Портланд постигна победа с 97:90 и изравни серията срещу Денвър на Запад.

Портланд доминираше през по-голямата част от мача, като на почивката водеха с 15 точки, в края на третата четвърт със 17, а в началото на четвъртата имаха преднина от 14. Домакините от Колорадо се върнаха в мача чак за 90:95 минута преди края, след като взеха 14 поредни успешни борби в защита и направиха серия от 19:9 точки преди Родни Хууд да отбележи два поредни наказателни удара 17 секунди преди края.

Лилард вкара 14 за победителите, но само 5 от 17 успешни стрелби от игра и една тройка, точно 24 часа след като отбеляза 39 точки в първия мач. Третата среща е в петък в Портланд.

За домакините Никола Йокич беше най-добър на терена, като завърши първи по всички показатели: 16 точки, 14 борби и 7 асистенции. Той пропусна последния изстрел за своите в края на първата четвърт и вкара общо 6 точки преди почивката, когато резултатът беше 50:35 за гостите.

Енис Картър и Родни Хууд добавиха по 15 за победителите, а Ал Фарук Амину взе 10 борби. За Денвър Джамал Мъри вкара 15 точки, както и взе 7 борби, а Пол Милсъп остана с 14. /БТА