Ню Орлиънс Пеликанс нямаше сили за втора победа над Голдън Стейт Уориърс. "Войните" бяха загубили първото си гостуване в Ню Орлиънс, но във второто не оставиха шанс на съперника, показвайки разликата в класите на двата отбора - 118:92.

Още в първата четвърт Стеф Къри, Кевин Дюрант и компания демонстрираха, че нямат намерение да дават надежди за нещо повече в серията на своя съперник. 12-те минути завършиха при 37:22.

Във втората част "пеликаните" все пак върнаха 8 точки от пасива си, но убийствената трета четвърт за Голдън Стейт сложи край на интригата.

В последната част мачът само се доиграваше. И двамата треньори пуснаха резервните си състезатели, които оформиха крайната разлика от 26 точки.

Кевин Дюрант бе над всички с 38 точки. Стеф Къри добави 23, а Клей Томпстън и Куин Куук се отчетоха съответно с 13 и 12.

За Ню Орлиънс Антъни Дейвис бе най-резултатен с 26 точки, а 20 постигна И'Таун Муур.

Така Голдън Стейт води с 3:1 победи в серията и на 9 май в "Оракъл Арена" имат шанс да сложат край на сблъсъка.