Оклахома Сити Тъндър е на победа от класиране за втория кръг на плейофите след категоричен успех в третия мач като гост срещу Ню Орлиънс Пеликанс със 106:85 точки (23:19, 37:27, 25:25, 21:16).

Снимки: Gulliver/GettyImages
29 снимки

Шей Гилджъс-Александър вкара 24 точки, а Джош Гиди и Джейлън Уилямс добавиха по 21 за успеха. Брандън Инграм записа 19 точки за Ню Орлиънс, а Си Джей МакКълъм постигна 16 точки и 7 асистенции за домакините.

Оклахома води с 3:0 и ще се опита да приключи серията още в понеделник, когато отново гостува в Ню Орлиънс.

Орландо Меджик пък изравни серията в Източната конференция срещу Кливланд Кавалиърс след победа в четвъртата среща със 112:89 точки. Така и двата тима спечелиха първите си две домакинства и сега серията вече е 2:2 победи преди петия мач, който ще се изиграе в Охайо във вторник.

„Магьосниците“ доминираха в третата четвърт и успяха да стигнат до успеха. Франц Вагнер бе най-резултатен за Орландо с 34 точки, докато Джонатан Айзък се отчете с 14 точки и 7 борби. Джарет Алън бе водещ реализатор за Кавалиърс с 21 точки и 9 борби, а Донован Мичъл прибави 18 точки.