Голдън Стейт допусна шеста поредна загуба в НБА. "Воините" отстъпиха със 123:130 след продължение на Оклахома Сити Тъндър у дома. За "гръмотевиците" победата беше четвърта поредна, което им отреди трето място във временното класиране на Западната конференция с баланс 9-3. Голдън Стейт е едва 10-и с 6-8.

Възпитаниците на Стив Кър напрупаха аванс във втората четвърт и се оттеглиха на почивка при резултата 61:51. През второто полувреме гостите стопиха изоставането си и така мачът отиде в продължения. Там Шей Гилджъс-Алекзандър и компания бяха по-добри и спечелиха срещата.

Канадският гард на Оклахома вкара 40 точки, а към тях добави 7 борби и 6 асистенции. Чет Холмгрен изигра най-добрия си мач в НБА до момента и завърши с 36 точки и 10 борби, за да оформи "дабъл-дабъл". Джейлън Уилямс вкара още 22 точки.

За Голдън Стейт Андрю Уигинс вкара 31 точки, а Стеф Къри завърши с 25.