В най-драматичната среща от тази нощ Оклахома Сити Тъндър победи със 135:127 след две продължения Торонто Раптърс.  "Гръмотевиците" губеха с 47:63 на полувремето, но през второто показаха чудесна отборна игра и сътвориха обрат.

Общо петима баскетболисти на домакините завършиха с поне 20 точки. Джош Гиди вкара 24, Шай Гилджъс-Алекзандър добави 23, а с по 22 приключиха Люгуенц Дорт и Чет Холмгрен. 20 точки от пейката вкара Аарън Уигинс. За Торонто шестима преминаха границата от 16 точки, като най-резултатен бе Ар Джей Барет с 23 точки.

Победата остави Оклахома Сити на върха в класирането в Западната конференция с 35 победи и 15 загуби, колкото има и Минесота Тимбъруулвс, който е на второ място.

Лидерът в Източната конференция Бостън Селтикс разби гостуващия Мемфис Гризлис със 131:91. "Келтите" нямаха никакви проблеми през целия мач, като преднината им методично растеше през цялото време. След първата четвърт бе 9 точки, на полувремето - 20, а в края на двубоя - 40.

Най-резултатен за 38-мия успех в 50 мача от началото на сезона бе Джейсън Тейтъм с 34 точки. Още 26 прибави Кристапс Порзингис.

За Мемфис най-резултатен бе Скоти Пипън-младши, който влезе от пейката и наниза 19 точки.