Шай Гилджъс-Алекзандър вкара 40 точки за победата на Оклахома Сити Тъндър със 119:93 като гост над шампиона в НБА Денвър Нъгетс.

17 от точките на канадския гард дойдоха в третата четвърт, която "гръмотевиците" спечелиха с 34:20 и която предреши изхода на мача. До полувремето тимът на Денвър успяваше да поддържа темпото на Оклахома, но след почивката разликата изведнъж премина 20 точки.

Новобранецът Чет Холмгрен, който трябваше да пази звездата на домакините Никола Йокич, изигра отличен мач и завърши с 24 точки, като вкара и четирите си стрелби от тройката.

За Денвър именно Йокич бе най-резултатен с 19 точки и 10 борби, но "буците" изглеждаха уморени във втория си мач в рамките на 24 часа и логично нямаха аргументите да се противопоставят на един от най-младите и енергични тимове в лигата.

С победата Оклахома Сити изпревари Денвър на второто място в класирането в Западната конференция. "Гръмотевиците" имат 21 победи и 9 загуби, докато Нъгетс са с 23 успеха и 11 поражения.