Национална баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

История в действие: Невероятен рекорд в НБА!

Вашингтон- Индиана 112:107

Ню Йорк- Денвър 123:131

Бруклин- Маями 99:108

Детройт- Сан Антонио 92:103

Дреймънд Грийн вкара само 4 точки и така се размина с трипъл-дабъл при победата на Голдън Стейт над Мемфис със 122:107 в едно от дербитата на кръга в НБА. Той завърши иначе с 12 борби, 10 асистенции и 10 откраднати топки, но все пак лидерите на Запад постигнаха първа победа над този съперник от три мача до момента.

Мемфис е на 3-о място в Югозападната дивизия с 33/23 и се бори за място в плейофите. В предишната среща на двата отбора на 6-и януари Уориърс отстъпиха, след като в един момент изостанаха с 24 точки и нямаше как да преодолеят пасива.

Клей Томпсън вкара 36 точки днес за победителите, Кевин Дюрант добави 24, а Андре Игуадала- 22, като пропусна едва веднъж от семе изстрела от игрова ситуация. Стеф Къри приключи с 18 точки. За домакините от Мемфис Майк Конли се отличи с 22.

Вашингтон Уизърдс, който върви към титлата в Югоизточната дивизия, продължава да подобрява баланса си след домакинско 112:107 над Индиана. Джон Уол вкара 26 точки и добави 14 асистенции, а Индиана беше на върха в своята дивизия на Нова година, но сега логично слезе на 2-а позиция след шампионите от Кливланд.

Уол, който игра в мача на звездите, вкара 9 от последните 17 точки на домакините за разлика от Монта Елис, който не успя да влезе по най-добрия начин в заключителните минути. Маркийф Морис добави 26 и взе 10 борби за столичани.

Сан Антонио Спърс не остави шансове на Детройт и го победи със 103:92 като гост. Шпорите за момента са единствен реален претендент за 1-ата позиция на Запад с 41/12. Кауай Ленърд вкара 32 точки за тях, а те контролираха мача през цялото време.

Дуейн Дедмънд със 17 точки и 17 борби постави свой личен рекорд. ЛаМаркъс Олдридж пък отбеляза 19 точки и взе 11 борби.

Денвър Нъгетс се справи с Ню Йорк в Медисън Скуеър Гардън със 131:123. Никола Йокич направи личен рекорд с 40 отбелязани точки за гостите от Колорадо, които са 3-и в Северозападната дивизия, все още с отрицателен баланс.

Уилсън Чандлър вкара 19 точки за гостите. Кармело Антъни наниза 33 точкиэ за Никс, а Кристапс Порзингис отбеляза 17. Ню Йорк е 3-и в Атлантическата дивизия с 22/33.

Сакраменто Кингс поднесе изненадата на деня и победи Атланта със 108:107, като този успех няма как да помръдне Кралете по-напред в Тихоокеанскатата дивизия. Атланта, които до скоро бяха сериозен претендент за върха на Изток, сега са 2-и в своята дивизия.

Дарън Колисън успя да поднесе топката през защитата на Денис Шрьодер 3.5 секунди преди края и да осигури успеха на своите. Сакраменто изоставаха през по-голямата част от мача, а за първи път поведоха със 102:101 минута и 21 секунди преди края на срещата. Иначе Колисън завърши мача с 22 точки, също 22 добави ДаМаркъс Къзънс, който има и 11 спечелени борби и 7 асистенции.

За гостите Тим Хардауей-джуниър се отличи с 28 точки, но пробва да обърне мача със сирената. Ударът му обаче беше блокиран от Мат Барнс, който вкара и за първия обрат в мача./БТА