Денвър Нъгетс записа седма поредна победа в НБА, след като надви Портланд Трейл Блейзърс със 122:113 у дома в мач от редовния сезон. Отново над всички бе MVP на Лигата за последните два сезона Никола Йокич, който реализира 13-ия си трипъл-дабъл от началото на сезона.

Сръбският баскетболист реализира 36 точки при близо 93 процента успеваемост на стрелбата и добави 12 борби и 10 асистенции, като изпусна само един изстрел от общо 13 и само един фал от десет изпълнения. За Нъгетс това бе 14-та поредна домакинска победа, като тимът е спечелил всичките 13 срещи, в които Йокич завършва с трипъл-дапъл. Джамал Мъри добави 17 точки, а Майкъл Портър се отчете с 23 за отбора с най-добри показатели в Западната конференция.

Gulliver/GettyImages
38 снимки

За Портланд звездата Деймиън Лилард направи много силен мач и вкара 44 точки (6 тройки) за своя мач номер 214 с 30 и повече точки. За трети пъти в последните 4 мача той минава границата от 40 точки.

„Движим се в правилната посока, играем с голяма увереност“, каза Йокич след 31-ия успех на тима през кампанията. Денвър води на Запад с баланс 31-13, докато Портланд е на 11-та позиция с 21 победи и 23 загуби.

Джоел Ембийд вкара 28 от своите 41 точки в първата половина на мача при успеха на Филаделфия над Лос Анджелис Клипърс със 120:110. Тайръз Макси добави 22 точки, Тобиас Харис - 20 срещу бившия си тим. Филаделфия постигна осма победа в последните си 10 мача. Отборът премина границата от 110 точки за 15 пореден мач, въпреки че Джеймс Хардън отбеляза едва 6.

Кауи Леонард отбеляза 27 точки, а Норман Пауъл добави 16 за Клипърс, които тъп са в серия от 8 загуби от 10 мача. Пол Джордж реализира 13 точки при завръщането си след контузия. Теранс Ман и Ивица Зубац записаха по 12 точки.

26 снимки

Джру Холидей подобри рекорда си за сезона, като вкара 37 точки за Милуоки при успеха над Торонто със 130:122. Боби Портис записа 27-ия си дабъл-дабъл - 12 точки и 12 борби. Тимът игра за четвърти пореден мач без Янис Антетокумпо, който лекува контузия на коляното.

Фред ВанВлийт отбеляза 39 точки за Торонто. Милуоки водеше с 44:34 след първата четвърт, но на полувремето изоставаше в резултата с 67:76, преди да навакса през втората половина на мача. Брук Бопес заби 15 точки в третата четвърт, а Грейсън Алън добави 14 за наваксването на Милуоки.

26 снимки

Келдън Джонсън вкара рекордните за кариерата си 36 точки и спечели 11 борби при победата на Сан Антонио над Бруклин със 106:98. Джереми Сочан отбеляза 16 точки за Сан Антонио, който сложи край на серията от 5 загуби. Ти Джей Уорън отбеляза 19 точки за Бруклин, като отборът игра без контузените Кевин Дюрант и Кайри Ървинг. Бан Саймънс записа трипъл-дабър за Бруклин - 10 точки, 10 борби, 11 асистенции.

20 снимки

Срещи от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада:

Милуоки - Торонто - 130:122

Сан Антонио - Бруклин - 106:98

Денвър - Портланд 122:113

Лос Анджелис Клипърс - Филаделфия - 110:120

Лидери в отделните дивизии:

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Бостън 33 победи/12 загуби, Филаделфия 28/16, Бруклин 27/16

Централна дивизия: Милуоки 29/16, Кливланд 28/17, Индиана 23/22

Югоизточна дивизия: Маями 24/21, Атланта 22/22, Вашингтон 18/26

Западна конференция:

Тихоокеанска дивизия: Сакраменто 24/18, Лос Анджелис Клипърс 23/23, Голдън Стейт 22/22

Югозападна дивизия: Мемфис 30/13, Ню Орлиънс 26/18, Далас 24/21

Северозападна дивизия: Денвър 31/13, Юта 23/24, Минесота 22/23