Кристапс Порзингис завърши с 22 точки и рекордните в кариерата си 18 борби за победата на Далас със 117:98 срещу домакина Филаделфия в среща от редовния сезон от Националната баскетболна асоциация.

Маверикс вече има 11 победи в мачовете си като гост, въпреки че игра без Лука Дончич. 20-годишният гард пропусна трети последователен двубой за Далас.

Джоуъл Ембид се отличи с 33 точки, 17 борби за Филаделфия. Домакините допуснаха трета последователна загуба в Лигата.

Далас взе контрола в срещата още във втория период със своите 17 точки точки преднина. В самото начало на последната част Маверикс имаше аванс от от 88:77.

В друга среща от НБА, играна през нощта, Маями победи със 129:114 у дома Ню Йорк. Бам Адебайо се отличи с 20 точки, а съотборникът му Дънкън Робинсън добави още 18 точки. Горан Драгич вкара 18 точки за Хийт при завръщането си в игра, след като пропусна девет мач заради контузия.

Кендрик Нън се отличи с 15 точки за отбора от щата Флорида.

Боби Портис реализира 30 точки за състава на Никс.

Денвър победи със 109:100 у дома Минесота, а Никола Йокич завърши с 22 точки, 10 борби и 10 асистенции за петия си "трипъл-дабъл" през кампанията. Той има общо 33 "трипъл-дабъла" в своята кариера.

Джамал Мъри се отличи с 28 точки, включително и девет през последните минути от двубоя.

Голдън Стейт победи със 106:102 като домакин Ню Орлиънс. Д'Анджело Ръсел реализира решителен изстрел от дистанция само 32.9 секунди преди финалната сирена, а тимът на Уориърс пропиля аванс от 20 точки.

Ръсел вкара 25 точки и подаде 7 асистенции за отбора от Калифорния.

Деймиън Лий добави още 20 точки и седем борби в полза на тима на Голдън Стейт, прекъснал серия от пет поредни загуби.

Джейру Холидей и Брендън Ингам реализираха по 25 точки в полза на Ню Орлиънс.