Сан Антонио Спърс се наложи над Оклахома Сити Тъндър със 154:147 след две продължения. В последната четвърт "гръмотевиците" наваксаха изоставане от 12 точки.

Най-резултатен в срещата стана крилото на "шпорите" Ламаркъс Олдридж с 56 точки, а Демар Дероузън завърши с дабъл-дабъл - 16 точки и 11 асистенции.

Ръсел Уестбрук от тима на гостите реализира трипъл-дабъл - 24 точки, 12 борби и 24 асистенции, а Пол Джордж добави 30 точки. "Шпорите" записаха шеста победа в последните си седем мача, а "гръмотевиците" претърпяха трета поредна загуба.

Маями Хийт победи Бостън Селтикс със 115:99. Решаваща стана втората четвърт, която "горещите" спечелиха с 33:19. Гардът на "келтите" Кайри Ървинг стана най-резултатен в срещата с 22 точки, а за домакините Дуейн Уейд вкара 19 т.

Денвър Нъгетс надви убедително Лос Анджелис Клипърс със 121:100. Джамал Мъри вкара 23 точки, а Никола Йокич се отличи с трипъл-дабъл - 18 точки, а 14 борби и 10 асистенции. В друг мач от кръга Сакраменто Кингс победи Детройт Пистънс със 112:102 у дома.