Отборът на Голдън Стейт Уориръс не даде никакви шансове на Портланд Трейл Блейзърс и срази съперника си със 128:103 точки като гост. Това бе четвърта победа от четири мача за "воините", които вече са в следващия етап от плейофите.

Голдън Стейт спечели първата четвърт с 45:22 и изравни рекорд за най-много точки в една част в плейофи. По 45 точки досега бяха отбелязвали Лос Анджелис Лейкърс (1985), Далас Маверикс (1986) и Хюстън Рокетс (2015) .

Кевин Дюрант, който пропусна предните два мача на отбора заради травма в прасеца, се върна на игрището и реализира 10 точки. Най-резултатен в мач №4 стана Стеф Къри с 37 точки, а Дреймънд Грийн добави 21. В полуфиналите на Западната конференция Уориърс ще спорят с победителя от мача Лос Анджелис Клипърс - Юта Джаз.

Резултатът в момента е равен 2-2.

В плейофите на Изток Атланта Хоукс се наложи над Вашингтон Уизардс със 111:101 и изравни резултата в серията на 2-2, а Торонто Раптърс победи убедително Милуоки Бъкс със 118:93. Канадският отбор поведе в тази серия с 3-2, а шестият мач ще се играе на терена на "елените". /БГНЕС