Джеймс Хардън реализира 31 точки за победата на Хюстън със 120:102 точки у дома срещу Минесота в двубой от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Отборът на Рокитс постигна 11-та поредна победа в Лигата, докато звездата на гостите Джими Бътлър се контузи в коляното в самия край на третата част. След скок за отскочила от коша топка Бътлър се свлече на земята и престоя на пода около три минути, след което беше изнесен от полето с помощта на своите съотборници.

Клинт Капела добави още 25 точки и 11 борби за Хюстън, записвайки своя десети "дабъл-дабъл" през последните 13 мача. Крис Пол се отличи с 14 точки, 10 борби и 8 асистенции за Рокитс.

В друга среща от НБА от тази нощ Юта загуби с 81:100 точки от гостуващия Портланд.

Ню Орлиънс победи със 124:123 след продължение у дома състава на Маями. Антъни Дейвис завърши с 45 точки, 17 борби, 5 чадъра и 5 отнети топки за четвъртия последователен успех в полза на Пеликанс.

Горан Драгич отбеляза 30 точки за Хийт, а Джейру Холидей вкара 29 точки в коша на гостите.

Кливланд победи със 112:89 като гост състава на Мемфис. Леброн Джеймс реализира 18 точки, 14 борби и 11 асистенции за своя 11-ти "трипъл-дабъл" за сезона.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Торонто 41 победи/17 загуби, Бостън 41/19, Филаделфия 31/25
Централна дивизия: Кливланд 35/23, Индиана 34/25, Милуоки 33/25
Югоизточна дивизия: Вашингтон 34/25, Маями 30/29, Шарлът 26/33