Антъни Дейвис отбеляза 24 точки и спечели 12 борби при победата на Лос Анджелис Лейкърс със 123:115 срещу Финикс в мач от редовния сезон на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Кайл Кузма добави още 23 точки за успеха.

Лейкърс, с баланс 8/2, записа най-добрия си старт в първите десет мача от 2010-а година насам, а също така успя и да преодолее тежката загуба срещу Торонто в неделя. Леброн Джеймс допринесе с 19 точки, 11 асистенции и седем спечелени борби, докато за Сънс най-резултатни бяха Рики Рубио и Девин Буукър с по 21.

Финикс (6-4) изоставаше през по-голямата част от последната четвъртина, но поведе със 113:111 с кош на Буукър 3:29 минути преди края. Лейкърс обаче отговориха с три поредни тройки - една на Джеймс и две на Кузма, за да се върнат начело.

Ти Джей Уорън вкара 11 от 23-те си точки в третата четвъртина и Индиана надви Оклахома Сити със 111:85. Малкълм Брогдън завърши с 20 точки, шест борби и пет асистенции, а Домантас Сабонис записа дабъл-дабъл при 18 точки и 16 борби. Пейсърс пък спечелиха четири поредни и седем от последните си осем мача.

Трей Йънг записа личен рекорд за сезона с 42 точки при победата на Атланта със 125:121 срещу Денвър. Той вкара 15 точки само в последната четвъртина, докато Джабари Паркър и Алекс Лен добавиха съответно 20 и 17 в мача.

Джоел Ембийд отбеляза 27 точки и направи финалната забивка за победа на Филаделфия със 98:97 срещу Кливланд. Джош Ричардсън допринесе със 17 точки и Бен Симънс завърши с 15 за Сиксърс, които пропуснаха 30 от 38 стрелби от далечно разстояние.

На другия полюс тази вечер бе Коби Уайт, който записа клубен рекорд за Чикаго със седем тройки в последната четвъртина. Булс спечелиха със 120:102 срещу Ню Йорк Никс, а Уайт започна частта с четири точки и я завърши с 27.

Първенство на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Индиана - Оклахома Сити - 111:85
Филаделфия - Кливланд - 98:97
Маями - Детройт - 117:108
Чикаго - Ню Йорк - 120:102
Денвър - Атланта - 121:125
Финикс - ЛА Лейкърс - 115:123
Юта - Бруклин - 119:114
Сакраменто - Портланд - 107:99