Андрю Уигинс отбеляза 25 точки за три четвъртини, а солидната защита на Минесота спря Леброн Джеймс и Тимбъруулвс спечелиха със 127:99 в мач от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). С това Минесота (26-16) остана категоричен лидер в Северозападната дивизия, а Кливланд (26-14) изостана от Торонто в Източната конференция.

Джими Бътлър отбеляза 21 точки, а двама негови съотборници записаха "дабъл-дабъл". Карл-Антъни Таунс отбеляза 19 точки и спечели 12 борби, а Таж Гибсън завърши с 16 пункта и 13 борби за Тимбъруулвс, които надиграха Кавс по всички статистически показатели.

Леброн Джеймс не беше на ниво и завърши само с десет точки при стрелба 4/8. Това е неговата първа загуба в Минесота от 17-и февруари 2005-а година насам и тя беше особено болезнена. Домакините поведоха с цели 41 точки след забивка на Уигинс в третата четвъртина.

Демар Дерозън вкара решаващата стрелба 26.1 секунди преди сирената в продължението, а Торонто (28-10) победи със 114:113 Бруклин (15-25). Гардът завърши срещата с 35 точки за Раптърс, които водят с два мача пред Кливланд на второто място в Източната конференция.

Стеф Къри отбеляза 32 точки при победата на Голдън Стейт (33-8) със 124:114 срещу Денвър (21-19). Клей Томпсън добави 19 пункта за победителите, докато Дреймънд Грийн записа рекордните си за сезона 23 точки и десет асистенции. Това е пета поредна победа за шампионите, които водят в Западната конференция с пет мача пред Хюстън (28-11).

Рокетс надвиха със 116:107 Чикаго (14-27), след като Ерик Гордън и Крис Пол завършиха с по 24 точки и девет асистенции. Джералд Грийн отбеляза други 22 точки, а Тревър Ариза наниза шест тройки за сбор от 18 точки и спечели девет борби./БТА