Минесота Тимбъруулвс победи Финикс Сънс със 126:109 като гост и е на победа от класиране за полуфиналите на Западната конференция в НБА. "Горските вълци" поведоха с 3:0 в серията и могат да я затворят в четвъртата среща, която отново ще се играе в Аризона.

Възпитаниците на Крис Финч бяха господари на паркета от самото начало на мача. На полувремето гостите имаха аванс от 59:53. Минесота изигра много силна трета четвърт, след края на която поведе с 22 точки - 95:73. До края на двубоя "горските вълци" не позволиха на Финикс да се доближи до тях и постигнаха трета победа в серията.

Антъни Едуардс беше над всички за победителите с 36 точки. Руди Гобер завърши с "дабъл-дабъл" - 19 точки и 14 борби. Със същото постижение се отличи и Карл-Антъни Таунс  - 18 точки и 13 борби.

За Финикс най-резултатен беше Брадли Бийл с 28 точки. Кевин Дюрант добави още 25 точки, а Девин Буукър завърши с 23.