Янис Антетокунбо реализира 42 точки, 12 борби и 8 асистенции за победата на Милуоки Бъкс над Бостън Селтикс със 103:101 като домакин в двубой от полуфиналния плейоф в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Той отбеляза и ключова стрелба 44,3 секунди преди края на двубоя, а защитаващият титлата си от миналия сезон Милуоки поведе с 2:1 успеха в серията.

Gulliver/GettyImages
45 снимки

Бостън бе намалил до 100:103, когато Джу Холидей извърши нарушение срещу Маркъс Смарт при оставащи 4,6 секунди. Баскетболистът на Селтикс реализира първия наказателен удар, а при втория пропусна и потърси борба, след която да вкара две точки, но не успя. Холидей завърши с 25 точки, 7 борби и 3 асистенции за домакините, а за Бостън Джейлън Браун бе най-резултатен с 27 точки, 12 борби и 4 асистенции.

В полуфиналите на Западната конференция Голдън Стейт поведе с 2:1 победи на Мемфис след успех у дома със 142:112. Стеф Къри се отличи за Уориърс с 30 точки, 2 борби и 6 асистенции. Клей Томпсън допринесе с 21 точки, 9 борби и 4 асистенции, а Джордан Пуул добави 27 точки, 4 борби и 2 асистенции за победата на Голдън Стейт.

Звездата на Мемфис Джа Морант реализира 34 точки, 3 борби и 7 асистенции. Той вкара тройка в края на първото полувреме, когато Гризлис намали до 57:64, но през второто полувреме домакините натрупаха солиден аванс.