Милуоки Бъкс се наложи над Кливланд Кавалиърс със 119:116 у дома в оспорван двубой от Националната баскетболна асоциация.

"Елените" имаха преднина от 15 точки в края на третата четвърт, а в началото на последната част тя нарасна на 20 т. Кливланд обаче успя да навакса изоставането и дори поведе със 107:105.

Домакините все пак стигнаха до успеха и прекъснаха серия на Кавс от пет поредни победи. Янис Адетокумбо записа дабъл-дабъл - 27 точки и 13 борби, а за гостите най-резултатен стана ЛеБрон Джеймс с 39 точки.

Филаделфия отстъпи пред Сакраменто Кингс с 95:101, след като водеше с 16 точки в хода на двубоя.

Вашингтон Уизардс победи Ню Орлиънс Пеликанс със 116:106 в столицата. Брадли Бийл завърши с 26 точки, Майк Скот добави 24, а с дабъл-дабъл се отличиха Джон Уол (18 т. и 10 асистенции) и Марчин Гортат (10 т. и 14 борби). За Ню Орлиънс Антъни Дейвис реализира 37 пункта, а ДеМаркъс Къзънс оформи дабъл-дабъл - 26 точки и 13 борби.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Филаделфия - Сакраменто 95:101

Вашингтон - Ню Орлиънс 116:106

Милуоки - Кливланд 119:116