Един от основните претенденти за титлата в Националната баскетболна асоциация - Милуоки Бъкс, пропиля 19 точки аванс и загуби със 108:123 при гостуването си на Юта Джаз. Поражението е трето за "елените" в последните четири мача, откакто на треньорското кормило застана Док Ривърс. Той замени Ейдриън Грифин, който бе уволнен въпреки положителния си баланс от 32 победи и 14 загуби.

Милуоки започна много силно гостуването си в Солт Лейк Сити и няколко минути преди края на първото полувреме водеше с 61:42. До почивката обаче Юта стопи изоставането си до 10 точки, а през второто полувреме домакините бяха категорично по-добрият отбор на терена.

Финландецът Лаури Марканен бе над всички за Юта с 21 точки, а още 19 прибави Колин Секстън, за да могат "джазмените" да сложат край на серията си от три поредни загуби. С 19 точки и 10 борби се включи и Кийонте Джордж от пейката, а Джон Колинс направи "дабъл-дабъл" от 15 точки и 10 борби.

За Милуоки Янис Адетокунбо вкара 33 точки, Боби Портис се отчете с 27, а Малик Бийзли реализира 16 точки./БТА