Мемфис изненада победителя в редовния сезон Юта след успех със 112:109 като гост в първия мач от плейофите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Дилън Бруукс наниза 31 точки, а Джа Морант добави 26 за гостите, които наваксаха изоставане от 14 точки от първото полувреме и стигнаха до победата, с която поведоха в серията.

Без една от звездите си Донован Мичъл, който пропусна двубоя заради травма на глезена, за домакините с 29 точки завърши Боян Богданович, а Майк Конли добави 22 точки и 11 борби, но това не беше достатъчно.

Шампионът Лос Анджелис Лейкърс стартира с поражение с 90:99 при гостуването си на Финикс в първа среща от първия кръг на елиминациите на Запад.

Девин Буукър изпъкна с 34 точки, 8 асистенции и 7 борби, а ДеАндре Айтън допринесе с 21 точки 16 борби за победата на домакините, които изиграха първи плейофен мач от 2010 година. ЛеБрон Джеймс завърши с 18 точки, 10 асистенции и 7 борби за Лейкърс.

Тобиас Харис наниза рекордните си 37 точки в плейофите, а победителят в редовния сезон в Източната конференция надделя над гостуващия Вашингтон със 125:118 и поведе с 1:0 успеха в серията. Джоел Ембиид добави 30 точки и 6 борби за домакините.

Брадли Бийл завърши с 33 точки и 10 борби за столичани, а Ръсел Уестбруук се отличи с 16 точки, 14 асистенции и 5 борби.

С кош на Трей Йънг 0.9 секунди преди края Атланта спечели гостуването си на Ню Йорк със 107:105 и поведе с 1:0 победи в серията на Изток.

Йънг наниза 13 от 32-е си точки в последната четвърт на двубоя. Той добави и 10 асистенции. Резервата Алек Бъркс беше най-резултатен за Ню Йорк с 27 точки.

Срещи от първия кръг в плейофите на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (играе се до четири победи):