Отборът на Минесота Тимбъруулвс постигна седмата си поредна победа в НБА, след като се наложи със 104:101 над Голдън Стейт Уориърс в In-Season турнира.

Двубоят започна със спречкване между двата състава, което доведе до изключването от игра на трима баскетболисти.

По-малко от две минути след старта на срещата Клей Томпсън от тима на домакините и Джейдън МакДаниелс от тима на гостите се сдърпаха в средата на терена.

Към заформящото се меле се включи центърът на "вълците" Руди Гобер, който се опита да раздели съотборника си МакДаниелс от Томпсън. В този момент обаче Гобер бе атакуван в гръб от Дреймонд Грийн, който приложи задушаваща хватка през гърлото на французина.

Това доведе до допълнително напрежение, но все пак скандалът утихна след няколко минути. В резултат на това от игра бяха изгонени Грийн и Томпсън от Голдън Стейт и МакДаниел от Минесота.