Лос Анджелис Клипърс победи Ню Орлиънс Пеликанс със 114:111 точки след продължение в изключително интересен сблъсък в НБА. Така Клипърс, които бяха без Блейк Грифин, удържаха победната си серия.

Първата част бе за гостите от Ню Орлиънс Пеликас, които пък не можеха да разчитат на Антъни Дейвис, но поведоха с 24:19, но до почивката домакините обърнаха до 56:49 точки. Баскетболистите на Лос Анджелис Клипърс задържаха добър аванс до края на третата част при 84:76 точки, но постепенно гостите намалиха и минута и половина преди края изоставаха само с 2 точки при 98:100.

В последните секунди Джей Джей Редик сгреши от наказателната линия, а 1.6 секунди преди финалната сирена Джру Холидей бе фаулиран и получи правото да изпълни три наказателни удара. Холидей бе точен и изравни за 101:101, а при ответната атака Клипърс не успяха да реализират и двубоят отиде в продължение.

В допълнителните пет минути Крис Пол изведе съотборниците си до успеха, въпреки че в края Раян Андерсън от Пеликанс имаше последен изстрел, с който можеше да изравни, но пропусна и така Клипърс изтръгнаха победата.

Крис Пол бе най-резултатен за Лос Анджелис Клипърс с 25 точки, а добави и 11 асистенции, а за Ню Орлиънс с 29 точки и 11 борби завърши Джру Холидей.