Брандън Инграм вкара 37 точки, а също така взе 11 борби и подаде 9 асистенции, за да подсигури първа победа на Ню Орлиънс над Финикс в плейофната серия. Пеликанс спечелиха със 125:114 като гости и така изравниха общия резултат на 1-1. Третата среща е на 22-и април в Ню Орлиънс.

Си Джей Маккалъм вкара три тройки и завърши мача с 23 точки, а също така подаде 9 завършващи подавания и взе осем отскочили от таблото топки. За домакините от Аризона Дивайн Буукър вкара 31 точки, но напусна в третия период от мача заради контузия в бедрото.

Майкъл Бриджис отбеляза 19 точки за домакините, а Крис Пол се разписа със 17 и добави 14 асистенции. За гостите от Ню Орлиънс Хърбърт Джоунс прибави 14, а Лари Нанс Джуниър остана с 13. За Пеликанс Йонас Валанчюнас беше най-полезен под кошовете, където взе 13 топки и вкара 10 точки. Те си решиха мача през второто полувреме, в което надделяха с 69:53.

Мемфис изравни серията срещу Минесота, след като взе домакинска победа със 124:96. Джа Морант беше над всички с 23 точки, 9 борби и 10 подавания. Двама вкараха по 16 – Дезмънд Бейн и Джарън Джаксън-Джуниър за Мемфис, които завършиха мача с 47,8 процента успеваемост от стрелбата.

За Горските вълци от Минесота Антъни Едуардс наниза 20 точки, а Карл-Антъни Таунс се отличи с 15 и 11 борби.

Маями направи втора крачка към полуфинал на Изток, след като записа успех със 115:105 над Атланта. Джими Бътлър се отличи с 45 точки за победителите, в това число 7 в последните минути на четвъртата част, което е и негов личен рекорд по резултатност в елиминациите.

Маями, които са номер 1 в схемата на Изток, дръпнаха с 16 точки в началото на последния период от мача, но в края на срещата авансът им сериозно се стопи. Богдан Богданович вкара 29 точки за Атланта, 19 от които в последната четвърт. Но за отбора на Хоукс позитивното е, че тази нощ бяха много по-конкурентни на съперника си, след като в неделя паднаха с 91:115.