Лука Дончич направи голям мач за Далас Маверикс при победата над Бруклин Нетс със 129:125 след продължения. Той вкара 41 точки, спечели 11 борби и даде 14 астистенции
Дончич стана и десетият баскетболист н историята на НБА, който е постигал три пъти 40 или повече точки при трипъл-дабъл. Кайри Ървинг вкара 39 точки, а Кевин Дюран добави 37 за Бруклин.
Мачът бе забавен малко в продължението, след като фен хвърли от трибуните буца лед, който падна близо до скамейката на Далас.

Стеф Къри вкара 10 от своите 33 точки в четвъртата част на мача при успеха на Голдън Стейт над Маями със 123:110. Той спечели 7 борби и направи 9 асистенции.
Андрю Уигинс добави 18 точки и 10 борби за победителите, а Клей Тъмпсън завърши с 19 точки.
Джими Бътлър вкара 27 точки за Маями, Бам Адебайо прибави 26.

Дезмънд Бейн вкара шест коша от зоната на 3 точки и завърши общо с 31 точки при победата на Мамфис над Сакраменто със 125:110. Джа Морант добави 22 точки, 6 асистенции и 5 борби.
Де'Арон Фокс отбеляза 27 точки и спечели 6 борби за Сакраменто. Тимът е в серия от 4 загуби, като това е най-лошия старт на новия треньор Майк Браун от сезон 2019-20, кагото Сакраменто стартира с пет загуби.

Шай Гилджъс-Алегзандър вкара 24 точки при успеха на Оклахома над Лос Анджелис Клипърс със 118:110. Лу Дорт добави 21 точки, а Алексей Пакушевски - 15 за победителите. Нападателят на Клипърс Кави Леонард пропусна мача заради контузия на дясното коляно. Норман Пауъл бе най-резултатен за Лос Анджелис Клипърс с 21 точки.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Бруклин - Далас - 125:129 (след продължения)
Оклахома - Лос Анджелис Клипърс - 118:110
Голдън Стейт - Маями - 123:110
Сакраменто - Мемфис - 110:125