Словенецът Лука Дончич реализира 51 точки, включително два наказателни удара при оставащи 4,5 секунди при победата на Далас над Сан Антонио със 126:125 в среща от от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада. Успехът бе шести пореден за Маверикс, които водеха с 10 точки след третата четвърт, но Сан Антонио стопи пасива си само на едно точка 5:29 минути преди края. Дончич добави 6 борби и 9 асистенции за победата на Далас.

За Сан Антонио Тре Джоунс имаше шанс да изравни, но отбеляза само един от двата наказателни удара, които изпълни 2,7 секунди преди финалната сирена. Кристиан Ууд завърши с 25 точки за Салас, а Тим Хардауей – младши добави 14. Келдън Джонсън поведе Спърс с 30 точки, а Якоб Пьотл се отличи с 19 точки и 15 борби.

Маями победи Юта като гост със 126:123 след тройка в последната секунда на Тайлър Хиро. Малко преди това Лаури Марканен от Юта изравни с три точни наказателни удара при оставащи 6,1 секунди в мача. Бам Адебайо реализира 32 точки и 8 борби, а Хиро се отчете с 29 точки, 9 борби и 6 асистенции за успеха на гостите.

И Марканен, и Джордан Кларксън вкараха по три наказателни изстрела в последните 14 секунди на срещата. Лаури Марканен завърши с 29 точки и 14 борби, а Кларксън – с 22 точки при четвъртото поредно поражение за Юта.

Индиана се справи с Лос Анджелис Клипърс със 131:130 като домакин в друга среща от вечерта в НБА. Майлс Търнър отбеляза 34 точки, а Тайрийз Халибъртън се включи с 24 точки и 10 асистенции за домакините. Пол Джордж завърши с 45 точки и 9 борби, а Кауай Ленард добави 24 точки и 7 асистенции за Клипърс.

Кливланд победи Чикаго със 103:102 при гостуването си след 23 точки на Карис Левърт и чудесна игра в защита срещу ДеМар ДеРоузън, за да предотврати негов евентуален победен кош в края на двубоя. Кевин Лав завърши с 20 точки и 9 борби за Кавалиърс, а ДеРоузън отбеляза 11 от своите 21 точки в четвъртата част за Булс.

Ню Йорк също записа успех като гост на Хюстън със 108:88. Джулиъс Рандъл се отличи с 35 точки, за успеха на Никс. Рандъл добави 12 борби и 6 асистенции за гостите, които бяха без Джейлън Брънсън и Ар Джей Барет. Кевин Портър – младши завърши с 23 точки, 10 борби и 8 асистенции за Рокетс.

Шарлът отстъпи у дома пред Бруклин със 106:123 след 28 точки на Кайри Ървинг и 23 на Кевин Дюрант, като Нетс записаха 11-и пореден успех.

В другите срещи от вечерта Мемфис надигра Ню Орлиънс със 116:101 като домакин след 32 точки на Джа Морант, плюс 10 точки и 21 борби за Стивън Адамас, Детройт надделя над Минесота със 116:104 като гост, след 28 точки на Боян Богданович, а Оклахома претърпя домакинска загуба от Филаделфия с 96:115, като Джоел Ембийд реализира 16 точки, 13 борби и 10 асистенции за гостите, записвайки първи „трипъл-дабъл“ за сезона и пети в кариерата си.

Автор: БТА/Кремена Младенова