Лидерът в Тихоокеанската дивизия Лос Анджелис Клипърс се наложи над Далас Маверикс със 120:111 точки като гост, а Кауаи Ленард отбеляза 30 точки и взе 10 рибанда. Норман Пауъл започна от пейката, но завърши с 21 точки за 31 минути на терена за Клипърс. Пауъл вкара 7 пъти от игрова ситуация, в това число три тройки от шест опита. Джеймс Хардън добави 17, както и 11 асистенции. Хардън имаше важни моменти в началото на четвъртата четвърт, когато помогна в защита за 6 минути без кош за гостите.

Снимки: БТА / BTA
19 снимки

За домакините Лука Дончич остана с 28 точки номер 1 в реализацията, а също така взе 10 борби и подаде 10 асистенции. Но серията му от 11 поредни мача с 30 точки поне приключи. Тим Хардуей-джуниър вкара 21 точки, започвайки като резерва. Кайри Ървинг пък не игра в шести пореден мач заради травма в петата.

В класирането Далас шести в Западната конференция с актив от 16 победи и 11 загуби, докато „ножиците“, които записаха девета поредна победа, са четвърти с баланс от 17 успеха и десет поражения.