Отборът на Ел Ей Лейкърс надигра като гост Чикаго Булс със 123:107 в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Домакините започнаха вихрено двубоя и поведоха с 34:16 след края на откриващата четвърт, която бе и най-слабо резултатната за ,,езерняците“ от началото на кампанията.

Във втората обаче възпитаниците на Люк Уолтън се поуспокоиха на свой ред бяха убедителни – 39:26, за да се доближат на голямата почивка на пет точки от съперника. След паузата, водени от голямата си звезда ЛеБрон Джеймс, Ел Ей вкара 43 пункта, а това до голяма степен предизвести и крайния победител в срещата. До края нямаше нови обрати и по този начин Лейкърс прекъснаха поредица от пет последователни поражения в лигата.

Над всички за ,,езерняците“ бе Джеймс, който завърши с дабъл-дабъл – 36 точки и 10 борби. Кентейвиъс Колдуел-Поуп и Кайл Кузма добавиха съответно по 24 и 21 за успеха. За домакините от Илинойс Робин Лопес вкара 20, а Ото Портър-джуниър 19, но те се окаха крайно недостатъчни за иначе започналия силно мача тим на Чикаго.

„Биковете“ заемат 13-а позиция в Източната конференция и вече загубиха шансове за влизане в плейофите, докато ,,езерняците“ са 11-и на Запад. В следващите си двубои Булс гостуват на градския съперник на Лейкърс Ел Ей Клипърс, докато ЛеБрон и компания пътуват до Канада за визита на Торонто Раптърс.

Ето и останалите резултати от вечерта:

Индиана Пейсърс – Ню Йорк Никс 103:98 (Богданович – 24 точки)

Филаделфия 76-ърс – Кливланд Кавалиърс 106:99 (Симънс – 26 точки, 10 борби и 8 асистенции; Ембийд – 17 точки и 19 борби)

Ню Орлиънс Пеликанс – Милуоки Бъкс 113:130 (Адетекумбо – 24 точки и 9 борби; Мидълтън – 23 точки)

Далас Маверикс – Сан Антонио Спърс 105:112 (ДеРозан – 33 точки; Олдридж – 28 точки)

Денвър Нъгетс – Минесота Тимбъруулвс 133:107 (Йокич – 18 точки, 8 борби и 7 асистенции; Таунс – 34 точки)

Ей Ей Клипърс – Портланд Трейл Блейзърс 104:125 (Маккалъм – 35 точки; Лилард – 20 точки и 12 асистенции). /БГНЕС