Тимът на Лос Анджелис Лейкърс се наложи убедително над Вашингтон Уизардс със 125:103 на свой терен в двубой от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

"Езерняците" спечелиха първата четвърт с 37:23, на голямата почивката преднината им бе 21 точки и без проблеми я задържаха до края. Антъни Дейвис реализира 26 точки и 13 борби, а ЛеБрон Джеймс също стана автор на дабъл-дабъл - 23 точки и 11 асистенции. За Вашингтон Брадли Бийл вкара 18 точки.

Далас Маверикс спечели гостуването си на Финикс Сънс със 120:113. Двубоят бе равностоен и развръзката настъпи в последната четвърт, спечелена от Далас с 31:24. Лука Дончич завърши с 42 точки, 9 борби и 11 асистенции.

Маями Хийт победи Голдън Стейт Уориърс със 122:105 у дома. Решаваща в този мач се оказа първата четвърт, в която "горещите" разгромиха съперника си с 41:21.