Лос Анджелис Лейкърс победи със 109:108 като гост Мемфис в двубой от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Това е седми пореден успех за Лейкърс, Леброн Джеймс завърши с 30 точки за победителите, а Антъни Дейвис добави още 22.

Звездата Джеймс даде аванс за гостите с точния си шут 1.30 минути преди финалната сирена, а отборът на Гризлис пропусна да реши срещата в своя полза, след като имаше последната атака 1.3 секунди преди края.

Новобранецът Джей Морант се отличи с 26 точки за Мемфис, а съотборникът му Джей Кроудър вкара 21 точки.

Янис Антетокунпо завърши с 28 точки и 10 борби при своя 16-ти пореден "дабъл-дабъл" за победата на Милуоки със 104:90 у дома над Детройт. Това е седми пореден успех в Лигата в полза на Бъкс, а Уесли Матюс добави още 13 точки в полза на победителите.

Дерик Роуз реализира 20 точки за Детройт. Пистънс игра без звездата си Блейк Грифин.

Антетокунпо е първият баскетболист в НБА с 16 поредни мача с поне 10 точки и 10 борби след Моузес Малоун от Хюстън през 1981 година.

Филаделфия победи с категоричното 113:86 у дома срещу Маями. Джош Ричардсън отбеляза 32 точки, а домакините водеха от самото начало до края на срещата.

Джоуъл Ембид добави още 23 точки и 11 борби за четвъртия пореден успех в полза на Филаделфия.

Тайлър Хироу се отличи с 20 точки за състава на Хийт, а съотборникът му Джими Бътлър вкара само 11 точки.

Финикс победи трудно със 100:98 у дома Минесота. Девин Букър завърши с 35 точки, 12 борби и 9 асистенции. Кели Оубър джуниър добави още 25 точки и 10 овладени под кошовете топки за Сънс. Домакините прекъснаха серията си от три последователни поражения.

Карл-Антъни Таунс направи 31 точки и хвана 17 борби за Уулвс. Гостуващият тим има четири загуби от последните си пет двубоя в НБА./БТА