Суперзвездата ЛеБрон Джеймс завърши с 25 точки, 11 борби и 10 асистенции при успеха на Лос Анджелис Лейкърс със 112:107 над гостуващия Оклахома Сити и влезе в историята като първият играч, който успява да запише "трипъл-дабъл" срещу всеки един от 30-е клуба в Националната баскетболна асоциация.

Антъни Дейвис допринесе с 34 точки и 7 борби, а домакините спечелиха са 12-и път в 13 срещи и водят в класирането в лигата.

Денис Шрьодер вкара 20 от 31 точки през солидното първо полувреме на гостите, които се оттеглиха на почивката с аванс от 63:53, но не успяха да го задържат през втората част.

Разтърсваният от кадрови проблеми заради контузии вицешампион Голдън Стейт прекъсна серия от седем поредни загуби след 114:95 в залата на Мемфис.

Алек Бъркс вкара рекордните си за сезона 29 точки, а Глен Робинсън III добави 20.

Дреймънд Грийн беше близо до 24-и "трипъл-дабъл" в кариерата си, като завърши с 8 точки, 10 борби и 11 асистенции.

Новакът Джа Морант се отличи с 20 точки да домакините.

Въпреки успеха, Голдън Стейт остава последен в лигата с едва три победи в 15 мача.

Богдан Бодганович записа лични рекорди с 31 точки и 7 реализирани тройки в един мач, с което допринесе решително за успеха на Сакраменто срещу гостуващия Финикс със 120:116.

Ришон Холмс добави 20 точки и 15 борби за домакините, които постигнаха четвърта победа в последните си пет мача.

Девин Буукър беше най-добър за Финикс с 30 точки, 8 асистенции и 5 борби.

Кармело Антъни се завърна в игра в Националната баскетболна асоциация след малко повече от година отсъствие, но не успя да помогне на Портланд да избегне поражението със 104:115 при гостуването на Ню Орлиънс.

Антъни завърши с 10 точки и 4 борби, но отсъствието на един от лидерите на гостите Деймиън Лилард, който пропусна мача заради болки в гърба, оказа влияние.

Си Джей МакКълъм беше най-резултатен за гостите с 22 точки, а Хасан Уайтсайд се отличи с 14 точки и 14 борби, но това не беше достатъчно.

Джру Холидей беше най-добър за домакинтите с 22 точки и 10 асистенциии, а Брендън Инграм вкара 21 точки./БТА