Кливланд Кавалиърс победи Бостън Селтикс със 109:99 точки и така изравни серията във финала на Изток на 3:3 победи, довеждайки нещата до решителен седми мач.

Лидерът на Кливланд ЛеБрон Джеймс постигна най-високата средна резултатност в плейофите на НБА с 34.1 на мач е печелил предишните си седми мачове, включително в първия кръг този сезон среку Индиана Пейсърс.

Срещу Бостън тази нощ ЛеБрон отново бе неудържим и реализира 46 точки, добавяйки 11 борби, 9 асистенции и 3 откраднати топки. За седми път той минава границата от 40 точки в мач от плейофите.

Особено впечатляващо бе представянето му в през първото полувреме, когато вкара 25 точки, за да помогне за аванса на Кавс.

Бостън водеше с 25:20 точки след първата част, но след 34:18 за Кливланд във втората четвърт, те поведоха с 54:43 на почивката.