Леброн Джеймс завърши с 31 точки, 13 борби и 12 асистенции за смия си трипъл-дабъл през сезона, а Антъни Дейвис отбеляза 26 точки и спечели 11 борби при победата на Лос Анджелис Лейкърс със 117:107 срещу Финикс в мач от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).

Джеймс бе с двуцифрен актив по точки и асистенции до почивката и Лейкърс стигнаха до трета поредна победа. Сънс опитаха да съкратят пасива си през последната четвъртина и се доближиха на седем точки, което принуди домакините да върнат стартовата петица на игрището. Джеймс успокои феновете на тима от Лос Анджелис с осем точки и в крайна сметка Лейкърс стигнаха до победата. Тя бе 27-а за отбора през редовния сезон и с нея отборът поведе с 3.5 мача на Клипърс в Тихоокеанската дивизия.

Девин Буукър вкара 32 точки и Кели Обре добави 26 за Сънс.

Янис Антетокунбо отбеляза 32 точки и спечели 17 борби, а лидерът в общото класиране Милуоки надви със 106:104 Минесота. Най-полезният играч от миналата година записа 30-и дабъл-дабъл в 33 мача от началото на сезона, а Крис Мидълтън добави 13 точки за победителите. Те вече са с 31 победи за сезона.

Мичъл Робинсън вкара всичките си 11 стрелби и завърши с 22 точки, а Джулиъс Рандъл добави още толкова и спечели 13 борби при победата на Ню Йорк със 117:93 срещу Портланд. Никс записаха трета поредна победа и вгорчиха завръщането в "Медисън Скуеър Гардън" на Кармело Антъни, който завърши с 26 точки.

Ди Джей Огъстин записа личен рекорд за сезона с 25 точки при победата на Орландо със 122:101 срещу Вашингтон. Никола Вучевич завърши с дабъл-дабъл при 20 точки и 12 борби, а Меджик прекратиха серията си от четири поредни загуби като гости в НБА.