Голдън Стейт победи със 121:107 като гост Лос Анджелис Клипърс, а звездата на "войните" Стеф Къри сам разби цялата защита на домакините, реализирайки 45 точки. Къри, който доскоро бе контузен, направи това за едва 29 минути, като въобще не се появи в играв последната четвъртина на мача.

Домакините от Лос Анджелис се задържаха в мача почти до края на първото полувреме, но в последните му две минути допуснаха серия от точки, която даде преднина от 9 на гостите на почивката.

В третата четвърт Къри пое нещата в свои ръце, отбелязвайки 16 точки само в тази част, а преднината на Голдън Стейт достигна 30 точки.

Джавейл Макгий и Ник Йънг добавиха по 11 точки за победата на "войните", а Дреймонд Грийн приключи с 9 точки, 12 борби и 7 асистенции.

За Клипърс Лу Уилямс реализира 23 точки, а Диандре Джордан направи "дабъл-дабъл" от 15 точки и 11 борби. Звездата на тима Блейк Грифин обаче напусна терена малко след началото на мача, след като получи неволен тежък удар с лакът в лицето от Макгий и до края на срещата не се върна в игра.

ЛеБрон Джеймс остана на една асистенция от постигането на "трипъл-дабъл" при успеха на Кливланд над Орландо като гост със 131:127.

Джеймс записа срещу името си 33 точки, 10 борби и 9 асистенции, а "кавалерите" взеха реванш от същия съперник, който ги победи по-рано през сезона.

Успехът на Кливланд обаче не дойде никак лесно, макар преднината на гостите в един момент да бе 23 точки. В последната четвърт Орландо направи финален щурм, но разликата така и не успя да падне под 3 точки.

Кевин Лав вкара още 27 точки за победителите, докато Айзея Томас остана с 19. За Томас това бе първи мач като титуляр след завръщането му в игра след тежката травма в хълбока. Дуайн Уейд пък реализира 16 точки за Кливланд. За Орландо Аарън Гордън реализира 30 точки, Елфрид Пейтън остана с 20, а френският национал Еван Фурние приключи с 18.

Янис Антетокунбо приключи с 34 точки, 12 борби и 7 асистенции за победата на Милуоки като гост на Вашингтон със 110:103.

Милуоки се намрише в ролята на догонващ в резултата в по-голямата част от срещата, но в заключителната четвърт гостите бяха по-добрият отбор и заслужено стигнаха до успеха.

Ерик Бледсо прибави още 21 точки за успеха на Милуоки, а Крис Мидълтън се отчете с 20. За Вашингтон Брадли Бийл вкара 20 точки, Марчин Гортат отбеляза 17, а Джон Уол завърши с "дабъл-дабъл" от 16 точки и 16 борби.

Първенство на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 33 победи/10 загуби, Торонто 27/10, Филаделфия 19/19
Централна дивизия: Кливланд 26/13, Милуоки 21/17, Детройт 21/17
Югоизточна дивизия: Вашингтон 23/17, Маями 21/17, Шарлът 15/23