ЛА Лейкърс поведе с 1:0 победи в серията във финала на НБА. Лос Анджелис Лейкърс се наложи над Маями със 116:98 в първия финален мач за титлата в Националната баскетболна асоциация и поведе с 1:0 победи в серията. Антъни Дейвис изпъкна с 34 точки и 9 борба при успеха, а лидерът на тима ЛеБрон Джеймс завърши с 25 точки, 13 борби и 9 асистенции.

Дмими Бътлър беше най-резултатен за Маями с 23 точки. ЛА Лейкърс започна колебливо и допусна изоставане от 12:25 в първата четвърт, но бързо успя да навакса пасива и още преди края на частта обърна до 31:28, а на почивката ЛеБрон и компания се оттеглиха с преднина от 65:48. Лейкърс продължи да доминира и малко преди края на третата четвърт дръпна с 91:63, което окончателно сложи край на интригата в двубоя.