Кауи Леонард вкара 14 от всичките си 21 точки в мача в последните пет минути и имаше огромна роля за победата на Лос Анджелис Клипърс със 125:114 точки над Бруклин Нетс в първенството на НБА.

Това бе 27-и успех за тима от началото на сезона и те водят в класирането на Тихоокеанската дивизия. Но мачът мина през доста перипетии за тях и вероятно загубата би им подхождала повече, защото те взеха първи аванс в срещата чак 2:50 минути преди края. Изоставаха с 18 точки, но направиха серия от 22:0, за да спечелят 10-а победа в последните си 12 срещи. Леонард затвори 22-те поредни безответни точки с тройка от ъгъла на полето.

Снимки: Gulliver/GettyImages
38 снимки

Иначе Джеймс Хардън беше най-резултатен за домакините от ЛА с 24 точки и 10 асистенции, а Ръсел Уестбрук започна от пейката, но вкара 23. За гостите от Бруклин Майкъл Бриджис наниза 26, 20 от които преди почивката.

В класирането Клипърс са четвърти на Запад с актив от 27 победи и 14 поражения, докато Нетс са 11-и в Източната конференция с баланс от 17 успеха и 25 загуби.