Отборът на Маями Хийт победи като гост Лос Анджелис Клипърс със 104:101 точки в двубой от Националната баскетболна асоциация. Гостите дръпнаха с 34:20 след първата част и с 62:49 точки на почивката.

Хийт дори имаха аванс от 25 точки малко преди края на третата четвърт при 89:64, а преди последната част резултатът бе 89:68 точки.

Забавна детска надпревара в "Стейпълс Център"

Голямото шоу обаче бе в четвъртата част, когато домакините направиха страхонта серия. Клипърс постепенно намалиха до 85:93 и впоследствие изравниха за 93:93 точки.

Последва повеждане за 95:93 точки след точни наказателни удари на Блейк Грифин.

Само 26 секунди преди финалната сирена след грешка на Горан Драгич и пресечен пас ЛА Клипърс водеше със 101:100 след забивка на Уесли Джонсън.

Изпуснати наказателни за Остин Ривърс и точни за Джеймс Джонсън върнаха аванса за Маями при 102:101 точки. Крайният резултат – 104:101 бе оформен отново от наказателната линия от Джош Ричардсън.

Хасан Уайтсайд завърши с 21 точки и 17 борби за Маями Хийт, а за ЛА Клипърс Блейк Грифин се отчете с  23 и 8 борби.