Лос Анджелис Клипърс се наложи със 116:103 точки като гост над Портланд Трейл Блейзърс в среща от редовния сезон в НБА.

Пол Джордж изведе отбора от Калифарния до успеха с 27 точки, а съотборникът му Кауай Ленард добави още 24 пункта. Джеймс Хардън се отличи с 19 точки и 14 завършващи подавания в полза на Лос Анджелис.

Снимки: БТА / BTA
18 снимки

Домакините допуснаха четвърто последователно поражение в Лигата. Скот Хендерсън беше най-резултатен за Блейзърс с 18 точки. Клипърс победи този съперник за трети пореден път през настоящата кампания.

В класирането „ножиците“ са четвърти на Запад с актив от 43 победи и 25 загуби, докато Портланд е предпоследен, на 14-ото място, в същата конференция с баланс от 19 успеха и 50 поражения.