Водени от Стеф Къри и Клей Томпсън баскетболистите на Голдън Стейт Уориърс победиха Ню Йорк Никс със 112:105 точки като гости в мач от НБА в неделя вечер.

Стеф Къри бе най-резултатен за успеха с 31 точки, 8 борби и 6 асистенции, а с 29 точки и 4 борби се отчете Клей Томпсън.

Победата бе под номер 51 за Голдън Стейт Уориърс, а 28 точки и 4 борби на Дерик Роуз не бяха достатъчни за Ню Йорк Никс.

Двубоят не започна добре за домакините, които изоставаха с 18:29 точки след първата част. Последва по-стабилна втора четвърт за Никс, които дори поведоха с 50:49 точки на почивката.

Баскетболистите на Голдън Стейт Уориърс обаче взеха преднина след по-убедителна трета част и преди последната четвърт резултатът бе 84:76 в полза на гостите.

Последните минути бяха изключително интересни, като Ню Йорк Никс отказваше да се предаде до последно, но с решителни изяви на Стеф Къри Уориърс стигнаха до успеха.