Два от фаворитите в НБА в лицето на Кливлънд Кавалиърс и Сан Антонио Спърс си осигуриха място във втория кръг на плейофите, след като постигнаха четвърти победи от също толкова мачове в своите серии от първи кръг.

Кавалиънс постигнаха успех с 4:0 над Детройт Пистънс след успех със 100:98 в Детройт.

Над всички за Кливлънд бе Кайри Ървинг, който реализира 31 точки, 20 от които във второто полувреме и бе замесен във всички важни точки. В следващия етап Кавалиърс ще срещне Атланта или Бостън.

В нея обаче нищо не е ясно, след като в Бостън домакините стигнаха до втори успех след 104:95 след продължение и така изравниха резултата за 2:2 победи.

С плейофите се сбогува и Мемфис Гризлис, който допусна четвърта загуба от Сан Антонио. "Шпорите" нямаха проблеми и след 116:95 вече очакват победителя от сблъсъка Оклахома - Далас в следващия кръг.

Шампионите от Голдън Стейт са на победа от втория кръг след лесен успех в Хюстън, въпреки контузията на звездата Стеф Къри.