Кливланд Кавалиърс постигна една от знаменитите си победи, след като надделя драматично у дома със 105:104 точки в мач от редовния сезон на НБА. Домакините изоставаха с 22 точки девет минути преди края. Така Кливланд записа най-големия обрат в историята си, извоюван с последната част. С успеха те прекъснаха серията от 11 поредни мача без загуба за „келтите“, от които осем поредни като гост.

Кавалиърс бяха без водещия си реализатор Донован Мичъл заради проблем с коляното, както и Макс Щрус. Най-резултатен за победителите бе Дийн Уейд с 23 точки и 8 борби, докато Джарет Алън записа 21 точки и 12 борби.

Снимки: БТА / BTA
26 снимки

За Бостън Джейсън Тейтъм записа „дабъл-дабъл“ - 26 точки и 13 борби, а Кристапс Порзингис добави 24 точки и 9 борби, докато с 21 точки се отчете Джейлън Браун.

В класирането Кливланд е трети на Изток с 40 победи и 21 загуби, докато Бостън продължава да е първи в същата конференция с баланс от 48 успеха и 13 поражения.