Без три от звездите си шампионът Кливланд загуби гостуването си на Мемфис с 85:93 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Водещите реализатори ЛеБрон Джеймс, Кайри Ървинг и Кевин Лав получиха почивка и не пътуваха за мача, в резултат на което Кливланд записа най-слабата си резултатност от началото на сезона и вкара само 9 тройки. Джеймс Джоунс беше най-добър за гостите с 15 точки. За Мемфис с 20 точки се отличи Трой Даниелс, а Марк Гасол допринесе със 17 точки и 11 борби за седмата победа в последните осем мача на отбора. Джеймс Хардън се отличи с пети "трипъл-дабъл" за сезона, след като завърши с 15 точки, 14 асистенции и 11 борби, а Хюстън постигна осма поредна победа след 132:98 над гостуващия Сакраменто.

Райън Андерсън беше най-резултатен с 22 точки, а домакините продължават най-успешната си серия в лигата от 2014 година насам. Вашингтон реализира 45 точки в третата част, клубен рекорд за сезона за една четвърт, навакса изоставане от 10 точки, преди да надделее над гостуващия Шарлът със 109:106. Джон Уол се отличи с 25 точки и 10 асистенции, Брадли Бийл добави 20 точки и 9 асистенции, а Марцин Гортат завърши с 16 точки и 12 борби за успеха на столичани.

Никола Батюм вкара 20 точки за гостите, а Кемба Уокър завърши със 17 точки, 9 асистенции и 6 борби, но пропусна да изравни с неточен изстрел от зоната за трите точки в самия край. Юта победи Оклахома Сити със 109:89 и измести съперника от върха в Северозападната дивизия. Родни Хууд завърши с 25 точки за успеха. Ръсел Уестбруук беше най-резултатен в мача с 27 точки за гостите, но това не беше достатъчно. Кауай Ленърд наниза 26 точки, а Пау Гасол добави 17 точки и 13 борби при домакинския успех на водача в Югозападната дивизия Сан Антонио над Бостън със 108:101. Ейвъри Брадли беше най-добър за гостите с 25 точки 10 борби.

Хасан Уайтсайд завърши с 26 точки с внушителните 22 борби, а Маями надделя над Индиана с 95:89. ДеМар ДеРоузан с 31 точки беше лидер за четвъртата поредна победа на Торонто при гостуването в родния си град Филаделфия. Канадците, които са лидери в Атлантическата дивизия, спечелиха със 123:114, а Кайл Лаури допринесе с 20 точки. За домакините с 26 точки се отличи Робърт Ковингтън. Остин Ривърс наниза 7 тройки и завърши с 25 точки, а Лос Анджелис Клипърс победи в Орландо със 113:108. Блейк Грифин завърши с 23 точки, а ДеАндре Джордън добави 22 точки и 12 борби. За домакините Аарън Гордън завърши с 33 точки./БТА