Кауай Ленърд отбеляза 38 точки, Монтрез Хол добави 24 и Лос Анджелис Клипърс победи със 103:97 Сан Антонио в мач от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Спърс загубиха за първи път през сезона и останаха трети в Югозападната дивизия с баланс 3-1, докато Клипърс са втори в Тихоокеанската с 4-2.

Ленърд спечели и 12 топки за първия си дабъл-дабъл с точки и борби през сезона, както и първи срещу Спърс. Той игра за Сан Антонио седем години между 2011-а и 2018-а.

Мачът бе равностоен за около 28 минути преди серията на Клипърс от 9:1, с която отборът от Лос Анджелис поведе с 64:55. Ленърд, който завърши първото полувреме с 25 точки, отбеляза пет от първите десет в третата четвъртина, включително и една забивка след открадната топка от Демар Дерозън в средата на полето.

Дерозън отбеляза 29 точки за Спърс, а Дерик Уайт добави други 20.

Кендрик Нън отбеляза рекордните в кариерата си 28 точки и Маями спечели второ поредно дерби от Югоизточната дивизия срещу Атланта. Хийт се наложиха със 106:97 като гости, след като преди три дни надвиха дивизионния съперник със 112:97 у дома.

Нън има 112 точки в първите си пет мача, което е най-добрият старт в историята за играч, който не е бил избор в драфта на НБА. Кони Хоукинс от Финикс Сънс отбеляза 105 в първите си пет мача през сезон 1969/1970.

Джалил Окафор отбеляза 26 точки, а Брендън Инграм завърши с 25 при победата на Ню Орлиънс със 122:107 срещу Денвър. Това бе първи успех на Пеликанс в пет мача през сезона, а Инграм бележи поне по 22 точки във всеки един от тях.

Първенство на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Атланта - Маями - 97:106

Ню Орлиънс - Денвър - 122:107

ЛА Клипърс - Сан Антонио - 103:97