Кевин Дюрант записа 31 точки и 9 борби, за да изведе Финикс Сънс до победа със 114:102 над гостуващия Далас Маверикс в едно от дербитата на Западната конференция на НБА. Така той така стана осмият играч в историята на НБА с 29 000 точки в кариерата си, след като в момента има 29 010.

Девин Букър вкара 21 точки, Юсуф Нуркич 18 точки и 14 борби, а Райън Дън отбеляза 13 точки за „слънцата“.

Лука Дончич изигра силен мач за Далас и се отличи с 40 точки и 10 борби, но не успя да спаси отбора си от загубата. Кайри Ървинг реализира още 22 точки, а Клей Томпсън добави 19.

Снимки: БТА / BTA
24 снимки

В друга среща от неделя сутрин Лос Анджелис Клипърс записа първа победа за сезона, след като надделя със 109:104 точки в гостуването си на Денвър Нъгетс.

Най-резултатен за „ножиците“ стана Норман Пауъл, който вкара 22 от своите 37 точки през четвъртата четвърт, а Джеймс Хардън отбеляза четири наказателни удара в последните 30 секунди. „Брадата“ завърши с 23 точки и 16 асистенции, Ивица Зубак допринесе с 24 точки и 15 борби, а Крис Дън вкара 11 точки от пейката за Клипърс.