Кевин Дюрант реализира 38 точки и помогна на защитаващия титлата си Голдън Стейт да победи като гост Лос Анджелис Клипърс със 132:105 и да поведе с 2:1 победи в серията от първия кръг в Западната конференция на НБА. Стеф Къри добави 21 точки за успеха.

Гостите започнаха мача със серия от 22:9 и водеха убедително до края. Шампионите имаха аванс от 88:57 19:10 минути преди края. За победителите Андре Игуодала вкара 15 точки, Клей Томпсън - 12, а Кевон Лууни - 10.

Андрю Богът, който започна титуляр на мястото на контузения ДеМаркъс Къзънс, се отчете с 8 точки, 5 асистенции и 14 борби. За Клипърс по 15 точки реализираха Монтрезл Харел и ДжаМайкъл Грийн. Клипърс са домакини и на четвъртия мач в неделя.

Дерик Уайт вкара рекордните в кариерата си 36 точки при успеха на Сан Антонио над Денвър със 118:108 в друга среща от плейофите. Така Спърс поведоха с 2:1 в серията, в която се играе до четири успеха. Никола Йокич записа 22 точки, 8 борби и 7 асистенции за Денвър. Мач номер 4 е в събота отново в Сан Антонио.

Домакините поведоха с 99:89 8:52 минути преди края и без проблеми спечелиха двубоя. Дерик Уейт добави към статистиката си 5 борби, 5 асистенции и 3 отнети топки. ДеМар ДеРоузан отбеляза 21 от своите 25 точки през второто полувреме. ЛаМаркъс Олдридж добави 18 точки и 11 борби, а Руди Гей записа 11 точки и 10 борби.

Бен Симънс реализира рекордните в кариерта си в плейофи 31 точки, а Тобиас Харис добави 29 точки и 16 борби за успеха на Филаделфия като гост срещу Бруклин със 131:115. Филаделфия поведе в серията с 2:1 победи, а срещата пропусна Джоел Ембийд. Центърът загряваше преди мача, но след това от тима съобщиха, че няма да играе заради болки в лявото коляно.

Грег Монро замени Ембийд в състава и завърши с 9 точки и 13 борби. Д'Анджело Ръсел и Карис ЛеВърт отбелязаха по 26 точки за домакините, които изненадващо спечелиха първия мач от серията, но след това допуснаха две поредни загуби. /БТА