Кевин Дюрант реализира рекордните за сезона 41 точки, Ерик Гордън добави 21 точки за победата на Финикс като гост на Детройт със 120:106 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асациация (НБА) на САЩ и Канада. Така "слънцата" прекъснаха серия от три загуби.

Финикс беше без гардовете Девин Букър и Брадли Бийл (гръб). Грейсън Алън вкара 14 точки, а Джош Окоги 10 точки за успеха.

Gulliver/GettyImages
9 снимки

Кейд Кънингам записа 26 точки и 6 асистенции за Пистънс, които загубиха четиртри пореден двубой. Треньорът на Детройт Монти Уилямс се изправи срещу бившия си отбор за първи път в редовния сезон, след като игра в подготвителния период.

Лука Дончич се отчете с 23 точки, 12 борби и 9 асистенции при успеха на Далас Маверикс със 124:118 над Шарлът Хорнетс.

Грант Уилямс добави 18 точки, включително три тройки в четвъртата четвърт, а новобранецът Дерек Лайвли II записа 15 точки и 14 борби.

ЛаМело Бол вкара 23 от своите 30 точки в четвърта час за първия си "трипъл-дабъл" с 30 точки, като направи 13 асистенции и спечели 10 борби. Но Шарлът не успя да задържи преднина от 15 точки през първото полувреме и загуби.

Кайри Ървинг се отчете с 18 точки и 10 асистенции.

Дезмънд Бейн записа 30 точки, а Мемфис победи Портланд със 112:100 за първия си успех в седем мача от началото на сезона.