Лос Анджелис Клипърс записа седмата си поредна победа в  НБА, след като надделя със 144:122 точки над гостуващия Ню Йорк Никс.

В края на първото полувреме, което премина през няколко смени на водачеството, домакините отвориха преднина от 11 точки. Техният аванс продължи да расте в третата четвърт и в първата полона на четвъртата, като минути преди края достигна до 32 точки.

Снимки: БТА / BTA
43 снимки

Кауай Ленард бе над всички с 36 точки за Клипърс, Пол Джордж прибави 25, а още петима баскетболисти на "ножиците" приключиха с двуцифрен актив. За Никс по 22 точки вкараха Джулиъс Рандъл и Джейлън Брънсън.

В класирането Клипърс са на шестата позиция в Западната конференция с баланс от 15 победи и 10 загуби, докато Никс са също шести, но на Изток след 14 успеха и 11 поражения до момента. „Ножиците“ гостуват на Индиан Пейсърс във вторник сутрин, докато нюйоркчани ще останат в Лос Анджелис, но за среща с Лейкърс и ЛеБрон Джеймс.