Кайри Ървинг отбеляза 12 от последните 17 точки за отбора на Бостън и завърши общо с 28 при победата на Селтикс със 110:104 след продължение срещу Вашингтон. С това Бостън запази първото си място в Източната конференция на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), след като основният съперник Торонто надви Ню Йорк.

Джейлън Браун отбеляза пет точки в продължението и завърши с 18 за Бостън, който има пет победи в последните си шест мача и води с един на Раптърс в битката за първия сийд на изток.

Ото Портър завърши мача с 27 точки и 11 борби за Вашингтон, а Брадли Бийл отбеляза 18 пункта и записа рекордните в кариерата си девет асистенции. Без контузения Джон Уол обаче Уизърдс загубиха 22 пъти топката и стреляха 2/12 в продължението.

Йонас Валанчиунас отбеляза 18 точки и спечели десет борби, а Паскал Сиакам добави 14 пункта и рекордните в кариерата си шест асистенции за победата на Раптърс със 113:88 срещу Никс. Серж Ибака и Якоб Пьолтел пък завършиха с по 13 точки.

Стеф Къри отбеляза 20 точки, към които добави осем асистенции и седем борби, а Голдън Стейт победи със 121:103 Далас, с което шампионите сложиха край на лоша серия в лигата. Къри вкара тройка за 88:83 в края на третата четвъртина и Уориърс не позволиха на Маверикс да се доближат отново по време на шоуто от забивки, което последва в последната част.

Звездите на шампионите изиграха великолепен мач. Кевин Дюрант записа 24 точки, девет борби, четири асистенции и две блокирани стрелби, а Дреймънд Грийн завърши мача с 12 точки, десет борби, шест асистенции, две блокирани стрелби и две откраднати топки.

Източна конференция

Атлантическа дивизия: Бостън 40 победи, 16 загуби, Торонто 38/16, Филаделфия 26/25

Югоизточна дивизия: Вашингтон 31/23, Маями 29/26, Шарлът 23/31

Централна дивизия: Кливланд 31/22, Милуоки 30/23, Индиана 30/25