Чикаго Булс загуби от шампиона Денвър Нъгетс у дома със 106:114 точки в среща от редовния сезон в НБА тази нощ. Реджи Джаксън вкара 25 точки, а Майкъл Портър Джуниър добави 17 за Нъгетс.

Денвър спечели втора поредна победа, макар че доигра мача с Чикаго без звездата Никола Йокич, който бе изгонен от игрището във втората четвърт и завърши с едва 4 точки, 9 борби и 6 асистенции.

Снимки: Gulliver/GettyImages
94 снимки

В класирането „биковете“ са 12-и в Източната конференция с актив от 9 победи и 18 загуби, докато Денвър е четвърти на Запад с 16 успеха и 9 поражения.

Лидерът в Атлантическата дивизия Бостън Селтикс пък записа 11-а домакинска победа този сезон, след като се наложи над Кливланд Кавалиърс със 120:113. Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун вкараха по 25 точки за Селтикс, а Кристапс Порзингис добави 21.

Снимки: БТА / BTA
17 снимки

Бостън е първи на Запад с баланс от 17 успеха и 5 поражения, докато Кливланд е 9-и с 13 победи и 11 загуби.